Przepraszamy, ta część strony jest w budowie.

Nasze zdjęcia

WIGILIA CZŁONKÓW SPON – grudzień 2011

Na początku grudnia w sopockim Aqua Parku odbyły się dwa integracyjne spotkania świąteczne – dla dorosłych członków SPON oraz dla naszych najmłodszych. Oba spotkania zostały dofinansowane ze środków PFRON w ramach zadania JESTEŚMY RAZEM.

Obejrzyj album

TURNUS W CETNIEWIE – listopad 2011

24 listopada2011 roku nadzwyczaj radosna pięćdziesiątka ze SPON przybyła do Cetniewa. Schorzeń mamy bez liku, więc wszyscy liczyliśmy na poprawę zdrowia i na wypoczynek. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że listopadowa pogoda nie będzie sprzyjała dłuższym spacerom na świeżym powietrzu. Wydawało się nam, że będziemy trochę znudzeni, lecz myliliśmy się. Zespół ludzi kierujących SPON-em przygotował dla nas wiele atrakcyjnych imprez, w które umiejętnie nas zaangażował – było niezwykle wesoło i towarzysko. Wyjazd dofinansowany został ze środków PFRON w ramach zadania CETNIEWO 2011.

Obejrzyj album

LODOŁAMACZE 2011 – wrzesień 2011

Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, instytucji i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy oraz dostrzegających sens i konieczność aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Statuetka Lodołamacza jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, jednocześnie prowadzą wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczeństwa.

W pierwszym etapie, w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca, Pomorska Kapituła Regionalna nagrodziła nasze STOWARZYSZENIE SPON!!!

Rozwiązanie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło 27 września 2011 roku, podczas Wielkiej Gali LODOŁAMACZY, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Reprezentowali nas tam Pani Krysia Skowron – członek zarządu SPON i Pan Wiesiu Odrobina – wiceprzewodniczący zarządu.

Etap centralny przyniósł nam III miejsce w kraju.

Obejrzyj album

BAL CHARYTATYWNY – wrzesień 2011

16 września 2011 roku, w sopockim Hotelu Haffner odbył się Bal Charytatywny na rzecz naszego Stowarzyszenia. Podobnie jak pozostałe imprezy związane z 20-leciem SPON, Bal objęty został Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Wojewodę Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Sopotu a patronatem medialnym przez Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście – był pan Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu, Pan Wojciech Fułek, Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, Pan Jan Kozłowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Dariusz Majorek, dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON. Nie sposób wyliczyć wszystkich. Każdego witaliśmy nadzwyczaj serdecznie gwarantując doskonałą atmosferę.

Obejrzyj album

SYMPOZJUM SPON – wrzesień 2011

14 września 2011 roku odbyło się kolejne sponowskie Sympozjum. Podczas Sympozjum kolejni przewodniczący zarządu SPON – Artur Bertholdi, Wiesław Odrobina i Jerzy Paneczko zostali odznaczeni Medalem Sint Sua Praemia Laudi, nadawanym przez Wojewodę Pomorskiego osobom lub instytucjom za wybitne zasługi dla województwa pomorskiego.

Obejrzyj album

IŁAWA – wrzesień 2011


We wrześniu 2011 r. Sponowcy spędzili trzy dni nad Jeziorakiem, zwiedzając również położony niedaleko Grunwald, skansen w Olsztynku i zamek w Nidzicy. Odbyli też wspaniały rejs statkiem po jeziorze Jeziorak. Po takim odpoczynku i z tak doskonale „naładowanymi akumulatorami” łatwiej kontynuować rehabilitację! Wycieczka została zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Obejrzyj album

Strona wykonana przez Necromos.