Rehabilitacja

Rehabilitacja

Rehabilitację medyczną realizowaną na zasadzie kontraktu z NFZ. Pacjentów obowiązuje skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty.

Zapisy w siedzibie Stowarzyszenia SPON.

Zdjęcie przedstawiające pomieszczenie do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. W pomieszczeniu znajduje się 8 kabin w których znajdują się różne urządzenia do zabiegów. Każda kabina ma możliwość zasłonięcia kotarą.

Rejestracja:

Poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 12.00-18.00

Środy i piątki w godzinach 9.00-14.00.

Tel. 58 551 58 66

W Zakładzie Rehabilitacji SPON przyjmują lekarze rehabilitacji.

Zlecone przez lekarza rehabilitacji zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Basen

Od wielu już lat SPON organizuje zajęcia rehabilitacyjne na basenie.

Rehabilitacja w wodzie doskonale wpływa na poprawę jakości życia u osób z dysfunkcją ruchową. Woda jest więc świetnym środowiskiem do prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych. Wpływa na rozluźnienie mięśni, a jednocześnie – dzięki oporowi, jaki powoduje – pozwala  na wzmacnianie określonych grup mięśniowych przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach.

Dzieci wraz z rehabilitantką biorą udział w zajęciach na basenie

Rehabilitacja w wodzie pozwala w wielu przypadkach na skrócenie czasu rehabilitacji, a co za tym idzie, szybszym powrocie do sprawności.

Wpływa na człowieka pozytywnie nie tylko ruchowo ale również psychicznie, ponieważ jest on w stanie poruszać się bardziej niezależnie.

Od kilku lat Stowarzyszenie SPON realizuje zajęcia na basenie w sopockim Aquaparku.

Bez zadyszki

W Stowarzyszeniu SPON w Sopocie realizujemy kolejny rewelacyjny cykl programowy – CORAZ SPRAWNIEJSI.

Celem programu jest poprawa sprawności fizycznej dorosłych osób niepełnosprawnych. Dzięki lepszej kondycji fizycznej niepełnosprawny człowiek chętniej i skuteczniej podejmie trudy rehabilitacji i szybciej osiągnie pożądane rezultaty tej rehabilitacji.

Celem jest również taka organizacja zajęć usprawniających, aby wyeliminować poczucie wstydu i zażenowania własnym wyglądem czy bardzo złą kondycją, co zmotywuje ludzi niepełnosprawnych do wzięcia w nich udziału. Obserwacja realizowanych już w SPON zajęć pozwala stwierdzić, że oba cele są doskonale realizowane, a uczestnicy są wyjątkowo zadowoleni.

Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, w sopockim Aqua Parku oraz w plenerze – Nordic walking – czyli marsze z kijkami.

Hipoterapia

W Stowarzyszeniu SPON hipoterapię prowadzimy od ponad 15 lat. Doceniana jest nie tylko przez rodziców i lekarzy rehabilitacji, ale również, a może przede wszystkim, przez dzieci. Oprócz zasadniczych rezultatów rehabilitacji – poprawy stanu zdrowia – u naszych małych pacjentów zauważalne jest również zwiększenie poczucia własnej wartości, zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych oraz rozwijanie pozytywnych kontaktów społecznych.

Czy potrzebna jest dodatkowa zachęta?

Sponowskie dzieciaczki jeżdżą na koniu pod czujnym okiem wykwalifikowanej terapeutki. Dzieci uwielbiają zajęcia, które – warto podkreślić – odbywają się na pięknym sopockim Hipodromie.

Zapraszamy!